AKTUALNOŚCI ZARZĄD JAKOŚĆ PRACA DLA PACJENTA GALERIE ZDJĘĆ ANKIETY


Oddział dziecięcy

ORDYNATOR ODDZIAŁU: lek. med. JANUSZ ŁAGUNIONOK


Lekarze:
lek. med. Anna Kaczmarek
lek. med. Halina Leszczyna - Mensah
lek. med. Anna Latusek-Michalska
lek. med. Krystyna Mokrzycka

Pielęgniarka oddziałowa:
Ewa Guzik

Oddział pediatryczny prowadzi diagnostykę i leczenie schorzeń u pacjentów do 18 roku życia. Dysponuje 29 łóżkami dla dzieci młodszych i starszych. W oparciu o zaplecze diagnostyczne oddział prowadzi diagnostykę schorzeń typowych dla wieku rozwojowego. Większość pacjentów naszego oddziału stanowią dzieci i młodzież z infekcyjnymi schorzeniami przede wszystkim układów oddechowego, pokarmowego i moczowego. W tych przypadkach bardzo ważne jest stosowanie zasad racjonalnej antybiotykoterapii. Dlatego w oddziale opieramy się na rekomendacjach zgodnych z Narodowym Programem Ochrony Antybiotyków zatwierdzonym przez Ministerstwo Zdrowia. Każdy ma możliwość zapoznania się z nimi na stronie www.antybiotyki.edu.pl


Przytulne i przyjazne dziecku sale, korytarz oraz świetlica ozdobione są kolorowymi postaciami z bajek. Wyposażenie świetlicy w telewizor, zabawki i książki sprawia, że mali pacjenci przebywają w otoczeniu zbliżonym do warunków domowych, przez co szybciej zapominają o chorobie, a pobyt w szpitalu jest dla nich mniejszym stresem. Naszym priorytetem jest hospitalizacja krótka, bezpieczna, minimalizująca negatywne doznania pacjenta.


W ramach akcji "telefon do mamy" dzieci mogą korzystać z bezpłatnych kart telefonicznych i dzwonić do domu. Istnieje możliwość przebywania matki z dzieckiem przez całą dobę. Oddział posiada bardzo dobre warunki sanitarne oraz kącik kuchenny dla rodziców.


Jesteśmy oddziałem nie pobierającym opłat od matek karmiących swe niemowlęta pokarmem naturalnym za koszty wynikające z korzystania przez nie z oddziału.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszego oddziału

Jeżeli Pani/Pana dziecko było naszym pacjentem, prosimy o wypełnienie anonimowej ankietyKONTAKT:

077/ 417 35 38
077/ 417 35 40

Masz pytania? Napisz do nas
[Rozmiar: 4007 bajtów]