Prosimy o zapoznanie się z informacjami w aktualnościach.

Stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego

Gmina Kluczbork  ogłasza kolejny nabór na stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego, którzy będą chcieli podjąć pracę w kluczborskim szpitalu. Stypendia wynoszą 2000 zł miesięcznie (medycyna, w trakcie trwania roku akademickiego), oraz 1000 zł lub 1200 zł miesięcznie (studenci kierunków pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne). Oferta skierowana jest do studentów wszystkich uczelni, a stypendia Gminy Kluczbork mogą łączyć się z innymi stypendiami (np. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego).

W 2021 roku przyznano 6 stypendiów, 3 dla studentów kierunków lekarskich i 3 dla kierunków pielęgniarskich.

Nabór wniosków trwa od 1. czerwca do 10. września 2022r.

Chcemy w ten sposób aktywnie wspierać Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku w poszukiwaniu kadr, jak również zachęcić młodych ludzi do tego, aby wracali do pięknego Kluczborka, współtworzyli naszą wspólnotę lokalną i aby czuli się tutaj dobrze. Ale tą ofertą chcemy zainteresować też osoby pochodzące z innych miast, ponieważ wiemy, że warto przyjechać do Kluczborka.

Poniżej znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne dokumenty, informacje i wnioski. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Promocji i Rozwoju Gminy tel. 0048 77 418 14 81 wew. 285 lub 206 email:  

 

Pliki do pobrania:

Uchwała stypendia

Uchwała stypendia medyczne

Regulamin przyznawania stypendium

Zarządzenie burmistrza

Ogłoszenie o naborze wniosków

Stypendium lekarskie rodo

Przyznanie stypendium weksel

Wykaz deficytowych specjalizacji lekarskich

 

Opublikował(a): Dawid Kretowicz Data publikacji: 06-05-2022 10:19
Modyfikował(a): Dawid Kretowicz Data modyfikacji: 06-05-2022 10:28
×

×

Prev